חנות

סיורים

איך סופר סת"ם כותב את תשמישי הקדושה? עם איזה דיו הוא כותב? על גבי איזה קלף? באילו כלים הוא משתמש כדי לכתוב? ומהם ההלכות אליהם הוא מחויב? שאלות רבות בתחום של כתיבת סת"ם יכולות לעלות אצלנו, אצל ילדנו, נכדנו או אצל תלמידנו, בעת הגיע גיל מצוות.

אופציה אחת היא ללמוד על כל התהליך באופן פרונטאלי ודיי בנאלי, אשר כנראה לא יטמיע את החומר בצורה מיטבית. אופציה שנייה, היא לערוך סיורים במרכז המבקרים המפואר של "אחוזת הקודש" ולהיחשף באופן מוחשי וויזואלי לתהליך המרתק והמיוחד של סופר סת"ם. סיורים אלו יגרמו למבקרים בו להעשיר את הידע בתחומים של ספרי תורה, תפילין ומזוזות  ואף יעורר בהם עוצמות רבות.

במרכז המבקרים המפואר של "אחוזת הקודש", תפגשו את סופרי הסת"ם שיספרו על עבודתם המיוחדת ואף תוכלו להתנסות בכתיבת סת"ם. בנוסף, תשמעו על השלבים השונים בכתיבת התפילין: ייצור בתי התפילין, כתיבת הפרשיות וסגירתן בבתים. הסיורים ילוו במצגת מרהיבה בחדר צפייה מפואר, כאשר כל אחד מן המשתתפים יזכה במזכרת ייחודית מיום זה.

עולם כתיבת הסת"ם, הוא עולם מרתק, אשר נושא בחובו הלכה ומסורת, כאשר הן חוברות זו לצד זו ולאורך עשרות אלפי שנים, במסירות ובאהבה גדולה, מושרשות היטב בלב כל יהודי. סיורים במרכז המבקרים המפואר של "אחוזת הקודש", מעבר ללמידה והחשיפה לתהליך של כתיבת סת"ם, בכוחו גם לגרום למשתתפים לחבב את מצוות התפילין ולעורר בהם את הניצוץ, המחבר יחד בפשטות כל יהודי, לשרשרת אחת גדולה ומוארת.

הסיורים מיועדים לכיתות ה', ו', ז', ח'

זמן הסיור הוא כשעה וחצי ובמקום מוגש כיבוד קל.

יש לקבוע מועד לסיור מראש.

לפרטים נוספים, לחצו על טופס המידע שבתחתית הדף.

תודה שפניתם
אלינו
נחזור אליכם
בהקדם