אילו אפשרויות עומדות עבור ביטוח תשמישי קדושה בישראל

תשמישי קדושה הם חפצי יהדות יקרי ערך וכחלק מהמסורת היהודית נמצאים כיום בבתים רבים בישראל. ציוד יקר זה עלול להיות יעד לגניבות או חלילה להינזק במקרים מסוימים אשר אין לנו עליהם שליטה כמו שריפה, שטפונות רעידות אדמה וכדומה. במאמר זה תוכלו לקבל סקירה על כל האפשרויות לביטוח ציוד יהדות יקר בבתיכם. 

הצורך בביטוחים עבור תשמישי קדושה בבתיכם


תשמישי קדושה וציוד יהדות כגון ספרי תורה, תפילין, מזוזות, חנוכיות מיוחדות וכדומה הם ציוד יקר ערך אשר עולה כסף רב. ישראלים רבים מחזיקים בביתם אחד או יותר מחפצים אלו. לצערנו, במהלך החיים אנו עלולים להיתקל במקרים לא צפויים בהם תשמישי הקדושה או ספרי התורה שקנינו במיטב כספנו ניזוקים קליל או בהיקף רחב.

נזקים אלו יכולים לקרות כתוצאה מאירוע שריפה בביתנו או בבית השכן, מזג אויר קיצוני של שלג, רוחות סוערות, גשם קיצוני או סופות שיצרו רטיבויות בביתנו והרסו את הספרים או תשמישי הקדושה, מקרי גניבה למניהם ועוד מקרים קיצוניים, אך בהחלט אפשריים. מעבר לעוגמת הנפש שחש האדם שחפציו היקרים לו ניזוקו, הוא גם מפסיד את העלות ששילם על ציוד זה. 

על מנת להימנע מהנזק הכלכלי שנגרם בשל אובדן הציוד, ניתן כיום לרכוש ביטוח לתשמישי קדושה בביתכם בעזרת מספר ביטוחים. כיום עומדות בפניכם שתי אפשרויות טובות בנושא זה, האחת ביטוח תכולה לבית והשניה ביטוח לבתי כנסת - ביטוח עסק יעודי. על סוגי ביטוחים אלו נפרט כעת.

ביטוח לחפצי יודאיקה


ניתן לבטח חפצי יודאיקה במסגרת ביטוח תכולת דירה. ביטוח תכולה הוא ביטוח שנועד עבור אנשים שמעוניינים להגן על חפצים יקרי ערך בביתם הכוללים בין היתר גם תשמישי קדושה וספרי קודש.

פוליסה זו תאפשר לכם לקבל פיצוי כספי עבור חפצים אלו במקרים הבאים ובמקרים אשר כתובים בפוליסה:

 • מצבים של אש, ברק, רעם, עשן.

 • מצבי התפוצצות או התלקחות.

 • רוח חזקה מאוד אשר גורמת להרס.

 • גשם, שלג או ברד שגורמים לנזילות ודליפות לתוך הדירה.

 • התנגשות כלי רכב בדירה או נפילה של כלי טיס.

 • מקר ...
  תודה שפניתם
  אלינו
  נחזור אליכם
  בהקדם
  ייעוץ בוואטסאפ