תכנון נכון לקראת הכנסת ספר תורה

Rate this post

לאחר תקופה ארוכה בא השקיע סופר הסת"ם את כל מרצו, מיומנותו ועמלו בכתיבת ספר תורה, הגיע היום הנכסף בו המלאכה הושלמה. מדובר ברגע משמח וההתרגשות בוודאי בשיאה. כעת, ניתן להכניס את ספר התורה החדש אל בית הכנסת. מדובר באחד מהאירועים המלאים ביותר בשמחה באורח החיים היהודי ונהוג ללוות את הספר במחול ובשירה עד כניסתו אל ההיכל. כדי לתת כבוד לתורה ולהכניס את ספר התורה החדש באורח משמח, מכובד, מרגש ובהתאם למסורת, אלו כמה מהצעדים שכדאי להקפיד עליהם. 

השלמת כתיבת הספר

כתיבת ספר תורה היא תהליך יקר מאוד ודורשת משאבים נרחבים. לכן, ברוב המקרים הכנסת ספרי תורה אל בית הכנסת תדרוש תרומה נרחבת. מסיבה זו, במקרים רבים התהלוכה להכנסת ספר התורה תתחיל בבית משפחת התורמים, שם תושלם למעשה כתיבתו של הספר. התורמים יכובדו בכתיבת האותיות האחרונות שתחתום את מלאכת כתיבת ספר התורה. זוהי במובנים רבים יריית הפתיחה של החגיגות. 

קיום תהלוכה אל בית הכנסת

בהמשך, יוצאים כל החוגגים מביתם של התורמים ונערכת מסיבה גדולה במרחב הציבורי כל הדרך עד לבית הכנסת. לרוב, שוכרים החוגגים רכב מיוחד להובלת ספר התורה המכיל רמקולים להשמעת מוסיקה ואורות. כל המשתתפים בתהלוכה פוצחים בשירים ובריקודים ולעתים קרובות נעשה שימוש בציוד אפקטים כדי לשלהב את המשתתפים ולהעצים את ההתרגשות באירוע. 

הכנסת ספר תורה חדש אל ארון הקודש

כעת, עם הגעתנו אל בית הכנסת, מצורף ספר תורה חדש אל מניין הספרים בארון הקודש. המשתתפים פותחים את ארון הקודש, מוציאים את הספרים הקיימים וכל המשתתפים רוקדים עמם תוך צירוף הספר החדש המגיע בתהלוכה. לאחר שמסתיימות החגיגות, מוכנסים כל הספרים יחד אל ארון הקודש והקהל מברך ברכת "שהחיינו". על פי מנהג האשכנזים, נהוג כי במעמד זה נפתח הספר החדש מעל התיבה והתורם לכתיבת הספר קורא בו בפעם הראשונה בבית הכנסת.

סעודת מצווה לחתימת האירוע

עם סיום תהלוכת הכנסת ספר התורה, נהוג לקיים בבית הכנסת שהתברך בספר החדש סעודת מצווה. מדובר במאורע חשוב ומשמעותית ולעתים קרובות ההשקעה בסעודות אלו היא גבוהה מאוד, המשתתפים כולם מסבים אל השולחן ומשתתפים בסעודה כיד המלך שהותקנה לכבוד הכנסת הספר. נהוג בסעודות אלו לשאת דברי תורה מול המשתתפים.

הציוד הנכון עושה את כל ההבדל

כדי להבטיח שהטקס כולו יעבור על הצד הטוב ביותר וכי הספר החדש ילווה אחר כבוד בשמחה גדולה ובהילולה אל בית הכנסת, חשוב שנשקיע בציוד המתאים. עם רכב ייעודי להכנסת ספר תורה, שלטים מוארים ומערכת הגברה ראויה, מובטחת לך שמחה גדולה. עם זאת, מעל לכל, חשוב להבטיח שכתיבת הספר נעשית על ידי סופר סת"ם מוכשר, ירא שמיים ובעל ניסיון רב. אנו באחוזת הקודש מעמידים לרשותך סופרי סת"ם מובילים בתחומם ומזמינים אותך להפקיד את הספר הבא שלך בידיים הטובות ביותר. למידע נוסף, ניתן לפנות אלינו עוד היום.
    תודה שפניתם
    אלינו
    נחזור אליכם
    בהקדם
    ייעוץ בוואטסאפ