מחיר תפילין

3.3/5 - (14 votes)

כיצד נקבע מחיר תפילין?

בין מצוות התורה, אשר מהוות את הבסיס העמוק והשורשי ביותר אצל כל יהודי, מצויה מצוות תפילין. מצווה זו מוזכרת מספר פעמים בתורה, ושקולה כנגד כל התורה כולה. הפעם הראשונה איתה נפגש יהודי עם מצוות הנחת תפילין, היא בעת הגיעו לגיל מצוות, בגיל 13. אז, ברוב עם הדרת מלך, מתחיל הנער הצעיר להניח את התפילין בכל יום ביומו, למעט שבתות, חגים ויום טוב.

ניתן למצוא מגוון סוגי תפילין, אשר משתנים באיכותם, הידורי כשרותם ומחירם. במאמר זה, נסביר על סוגי התפילין השונים, ונבין, מהם הפרמטרים שקובעים את המחיר של התפילין. בראשית הדברים נציין שיהודי אשר מקיים את מצוות הנחת התפילין, גם אם מדובר בתפילין מהסוג הפשוט ביותר, שכרו בידו, וכל אדם שיכול, ומהדר בתפילין, הרי זה משובח.

לתפילין יש שלושה רכיבים עיקריים: פרשיות תפילין, בתי תפילין ורצועות התפילין.

פרשיות התפילין:

עיקר המצווה בתפילין, הוא בתוכן שלהם. ראוי לרכוש פרשיות תפילין מהודרות מאוד. פרשיות תפילין מהודרות כוללות כתיבה בהידור, הקפדה הלכתית על כל האותיות והתגים בכתיבה ורמות נוספות של הידור. חשוב לציין שרמת ההידור הפשוטה והבסיסית ביותר, היא כתיבה של פרשיות התפילין על פי כל ההלכות המחייבות. יש לשים לב לכתיבתו של סופר סת”ם ולמומחיותו בתחום. כתיבה מרושלת, אולי יכולה להיות זולה יותר, אולם לא בהכרח תהיה כשרה מבחינה הלכתית. ולכן בדיקה של פרשיות התפילין נחוצה ואף קריטית.

בתי התפילין:

את סוגי בתי התפילין אנו מחלקים לשניים, תפילין מעור בהמה דקה, ותפילין מעור בהמה גסה.

תפילין מעור בהמה דקה:

מתחלק לשני סוגים עיקריים – תפילין פשוטים ותפילין פשוטים מהודרים. שני סוגים אלה, הם סוגים של תפילין פשוטים. הם כשרים מבחינת הלכתית ומבחינת האיכות שלהם, אולם אינם מהודרים. מחיצות הבתים עשויות מבהמה דקה, של כבש או עז. יתרונם היחסי הוא בעובי של המחיצות, מה שמאפשר מידה מסוימת של עמידות. תפילין מחיר מעור בהמה דקה, יהיה זול יותר ממחיר של תפילין מעור של בהמה גסה, ויכלול כתיבה של סופר סת”ם מומחה ומוסמך, ותעודה של בדיקת מחשב ובדיקה של סופר מוסמך, לצד צילום הפרשיה.

תפילין למכירה מעור בהמה גסה:

תפילין מעור בהמה גסה, עשויים מעור מעורף של שור, ומחתיכה מרכזית אחת. מדובר על תפילין עם עור עבה אשר עובר תהליך ארוך של השרייה, ריכוך העור, שימור וכיפוף העור במכונות מיוחדות. בשונה ממחיר תפילין מעור בהמה דקה, תפילין מחיר מעור בהמה גסה, גבוה יותר, אולם עור זה עמיד יותר. כל חבטה או פגיעה כמעט ניתן לתקן, ולרוב, הם מחזיקים לאורך זמן רב.

גודל הבתים: גם בגודל הבתים של התפילין יש מספר אפשרויות. מעיקר הדין, כל גודל הוא אפשרי, אם כי הגודל המקובל הוא כ35 מ”מ. בבתי תפילין שקטנים מגודל זה, יהיה צורך להקטין את אותיות הסת”ם על הקלף, מה שיצריך עבודה רבה יותר מצד סופר הסת”ם, ומתוך כך, גם המחיר יהיה גבוה יותר.

רצועות תפילין:

רצועות התפילין הן המרכיב הזול ביותר בתפילין. ניתן לרכוש רצועות תפילין פשוטות, רגילות, שמגיעות ברוחב של לפחות 13 מ”מ – על פי החובה ההלכתית. אולם אם מעוניינים להדר ברצועות התפילין, ניתן לרכוש רצועות תפילין משובחות אשר נעשות בעבודת יד. מחירן של רצועות תפילין משובחות שעשויות בעבודת יד, יהיה גבוה יותר ממחירן של רצועות תפילין רגילות.

רכישת תפילין באחוזת הקודש – מתאימים לצרכים ולתקציב שלך!

אחוזת הקודש, מתמחה בכתיבה, מכירה ובדיקה של ספרי תורה, תפילין מהודרות מאוד ותפילין פשוטות ומזוזות. באחוזת הקודש תמצאו מגוון גדול ורחב של סוגי תפילין, מעור בהמה דקה, מעור בהמה גסה, בגדלי בתים שונים, בכתיבה מהודרת וברצועות תפילין פשוטות ומהודרות יותר. כלל התפילין הנכתבים ומיוצרים במפעל, ברמת איכות גבוהה ובכשרות הלכתית מהודרת וללא שום ספקות. אלו נכתבים על ידי סופרי סת”ם מוסמכים ומוכשרים, יראי שמים, העוסקים במקצוע הסת”ם כבר שנים רבות. כל יהודי יוכל למצוא אצלנו את סט התפילין המתאים, במחיר שמתאים לו.

מעוניינים לקנות תפילין? קניית תפילין עושים רק באחוזת הקודש.

מוצרים נבחרים    תודה שפניתם
    אלינו
    נחזור אליכם
    בהקדם
    ייעוץ בוואטסאפ