מתי לא מניחים תפילין?

2.5/5 - (2 votes)

“אחי, תפילין הנחת היום?” אם לא, ייתכן שזה בסדר וזאת משום שישנם רגעים וימים שבהם לא צריך להניח תפילין. אבל מהם בכלל תפילין? מתי מניחים תפילין ומתי לא? כל המידע והתשובות בהמשך.

לפני הכל – מהם תפילין?

תפילין הם תשמישי קדושה מוכרים בדת היהודית אשר מיוצרים מעור אמתי, כאשר בתוך התפילין ישנו קלף שבו רשומות פרשות שלקוחות מהתורה. התפילין נועדו להנחה על חלקים מסוימים בגוף, משמע: כריכתם סביב הזרוע בצורה קבועה תוך הנחת תפילין על המצח, כאשר התפילין עשויים מסוגי עור שונים שאת טיבם בודקים לפי סוג העור ואיכותו. כיום ישנם תפילין במיוצרים באירופה שנחשבים לכאלה העשויים באיכות הטובה ביותר.

עוד חשוב לדעת כי תפילין עליהם להיות מיוצרים מעור של בהמה דקה או מעורה של בהמה עבה, כאשר התפילין מיוצרים מחיות טהורות שמו מוות טבעי או מפציעה. התפילין עליהם להיות תמיד בצבע שחור וזאת לאחר שהעור עובד ונצבע בצבע זה על ידי בורסקאי – הלוא הוא מעבד עורות.

תפילין מורכבים משני חלקים כאשר חלק אחד של התפילין מתאים לכריכה סביב הזרוע, וחלק שני של התפילין מתאים להנחה על המצח והראש, כאשר כל יחידה קרויה בשמה הייחודי והוא תפילין של יד, ותפילין ראש. כאשר מניחים תפילין חשוב לשמור על שלמותן ולנהוג בהן בזהירות וזאת בשל ההחמרות של ההלכה הגרוסות כי אין לפגוע בקדושתן של התפילין.

מתי מתחילים להניח תפילין?

תפילין מתחילים להניח החל מגיל בר המצווה כאשר בשעת טקס בר המצווה חתן הטקס הלוא הוא הילד שחוגג את האירוע, אשר מניח תפילין תוך שהוא קורא פרשה נבחרת מספר התורה, כאשר תפילין הפך לסמל בטקסי בר המצווה.

הנחת תפילין בחיים הבוגרים

לאחר טקס בר המצווה ראשי כל גבר להניח תפילין במגוון מועדים ביניהם: כל שעות היום ובעיקר בבוקר, בזמן תפילת שחרית כאשר תפילה זאת מתקיימת בבוקר ונחשבת ארוכה מכל התפילות שיש על אדם להתפלל, כאשר לפי התורה כל גבר עליו להניח תפילין בכל יום.

ומתי לא מניחים תפילין

לפי הלכה תפילין לא מניחים בימי שבת ובמועדים  ישראל כגון ראש השנה, יום כיפורים ושלושת הרגלים (פסח, שבועות וסוכות.(
על מנת לא לפספס הנחת תפילין בימי שישי מומלץ להתעדכן בזמני כניסת השבת באופן קבוע.
בנוסף על פי ההלכה תפילין לא מניחים בשעות הלילה וזאת משום שהם נודעו להיות אות לדרך, תוך שהתפילין נחשבת למצווה חשובה במיוחד והיא אחת משלוש המצוות שמסמלות את הקשר של העם היהודי עם האלוהים, והן נחשבות ככאלה שיש להן סגולה להרתעת אויבים והגנה על עם ישראל, תוך שהנחת תפילין נחשבת למצווה בעלת חשיבות יתרה!

כיצד מאחסנים ושומרים על תפילין

לתפילין ישנו תיק מיוחד לנשיאה ואחסנה. התיק עשוי בדרך כלל מבד קטיפה שעליו רקמה עם שמו של בעל התפילין. הסט עצמו של התפילין מונח בתוך שקית פלסטיק אותה מכניסים אל תיק הבד וזאת על מנת שאת התפילין לא ניתן יהיה לטלטל או לגרום להם נזק. בנוסף מידי כמה שנים מומלץ לבצע בדיקת תפילין והיא תהליך מורכב שמבצעים רק אנשים המומחים בבדיקת תפילין.

אז אם אתם רוצים להתחדש בסט תפילין חדש, לבדוק את התפילין שלכם או להעניק לילד בר מצווה תיק עם תפילין איכותיים, חשוב לבחור כעת תפילין איכותיים בעלי תיק בד מפואר שיחזיקו מעמד לאורך שנים!
    תודה שפניתם
    אלינו
    נחזור אליכם
    בהקדם
    ייעוץ בוואטסאפ