תפילין

4.7/5 - (4 votes)

מצוות הנחת תפילין, היא אחת מן המצוות המהוות אבן יסוד בחייו של כל יהודי. מצווה זו מוזכרת בתורה כמה פעמים, כאשר הפסוק המזוהה ביותר עם המצווה הוא “וקשרתם אותם לאות על ידיך והיו לטטפות בין עיניך”  ( דברים פרק ו’, ח’ ) “טטפת” – אלו הן התפילין.

על מצוות תפילין

על מצווה זו נאמר כי היא שקולה כנגד כל התורה כולה וכי היא אחת משלוש המצוות המהוות “אות”- סימן, לקשר המיוחד בין העם היהודי לאלוקים. (שתי המצוות האחרות הן ברית מילה ושבת.) המפגש הראשון עם התפילין מתקיים סמוך לגיל בר מצווה, בשונה ממצוות אחרות להן מחנכים כבר מגיל צעיר. על פי ההלכה היהודית, מצווה זאת מתרחשת ביום ולא בלילה, ביום חול ולא בימי שבת וחג, כאשר נשים פטורות מן המצווה.

מה הם תפילין וכיצד מתבצעת ההנחה?

זה תשמיש קדושה אשר מורכב משתי קופסאות עור שחורות, המכילות קלף שעליהם כתובים ארבע פרשיות מהתורה, כאשר יש שתי שיטות עיקריות בדבר סדר הפרשיות שבו- שיטת רש”י ושיטת רבינו תם. לכל קופסא אנו מחברים רצועות עור שחורות, המשמשות להנחה על גבי הזרוע ועל גבי הראש, המהוות שתי יחידות נפרדות ומכונות : “תפילין של יד” ותפילין של ראש.” על פי העיקרון של “נעשה ונשמע”, אנו מניחים ראשית את “תפילין היד” המרמזים על העשייה ולאחר מכן אנו מניחים את “תפילין של ראש” המעיד על הבנת הדברים.

הנחתם על הזרוע מתבצעת על היד החלשה של האדם. באם אדם ימני, הוא יניח אותו על זרוע שמאל ובאם אדם שמאל, הוא יניח אותו על הזרוע הימנית. בשונה מתפילין הראש המחולקות לתאים נפרדים, תפילין היד מורכבות רק מתא אחד המסמל כי מעשי ידי האדם צריכים להיות מאוחדים ומזוהים עם רוח ומסורת ישראל.

הלכות

לקיום מצווה זו, הלכות רבות הנוגעות למקום הנחתן, לאופן ההנחה, לזמן שבו צריך להניח, לצורת הבתים, לצבע הרצועות, לברכה ועוד אותם יש ללמוד ולדעת. כמו כן, חשוב במיוחד לרכושן מסופר סת”ם ירא שמיים שהוכשר והוסמך בדיוק לכתיבה זו, על מנת שלא יהיה חלילה פסול בהם. כמו כן, חשוב לבצע בדיקת תפילין מידי תקופה, מאחר ולאורך זמן האותיות יכולות לדהות ולהימחק ויש חשש שיהיה ברכה לבטלה.

סוגים שונים

קיימים סוגים שונים של בתי תפילין, עם הבדלים שונים, על מנת שתוכלו לדעת מה הכי מתאים עבור ילדכם, הכנו עבורכם רשימה של הסוגים:

בתי תפילין מעור בהמה דקה:

 • בתים אלו שעשויים מבהמה דקה. פרשייה לתפילין בכשרות איכותית. רצועות עור עליון משובחות. ניתנת תעודת של הבדיקה שנעשתה+בדיקת מחשב+צילום דוגמא של פרשיה.

בתי תפילין מעור בהמה גסה:

 • בתים אלו נעשו מעור של בהמה גסה, כאשר הם בכשרות איכותית ומכילות רצועות עור משובחות. הן מגיעות עם תעודה שנעשתה לאחר הבדיקה + בדיקת מחשב + צילום דוגמא של פרשייה.

בתי תפילין מעור בהמה גסה מהודרת:

 • בתים אלו עשויים מעור מעורף של שור, מחתיכה אחת מקופלת וכופפת. מדובר בשכבת עור עבה יחסית לאחרות 3-4 מ”מ. בנוסף בשונה מבתי התפילין הפשוטים ייצורם מעור בהמה גסה נמשך תקופה ארוכה הכוללת: השרייה בחומרים כימיים לריכוכו של העור ושימורו, כיפוף עור במכונות מיוחדות ועוד. אנו ב”אחוזת הקודש” ממליצים מאוד על סוג זה, כאשר הוא עמיד ומחזיק לשנים רבות

רכישת תפילין ב”אחוזת הקודש”

הרוכש תפילין מ”אחוזת הקודש”, מוזמן להשתתף בתיאום מראש בעת הכנסת הפרשיות לבתים. כמו כן, ניתן לרכוש את כל הסוגים, של רש”י ושל רבנו תם במגוון נוסחים ובמחירים בלעדיים ומיוחדים.

גם שירות של בדיקות מוצע בחברת “אחוזת הקודש”, כאשר במידת הצורך הן יתוקנו וישופצו באחריות וביסודיות. כאשר ניגשים לקנותם לבר המצווה חשוב מאוד להקפיד על כשרותם ואיכותם. בתים מעור בהמה גסה, אמנם יקרים יותר,אך איכותם מביאה לאורך חיים גדול יותר עבורם. אנו בחברת “אחוזת הקודש”, נספק עבורכם את התפילין המתאימים תוך שימת דגש על מקצועיות, איכות ומחירים אטרקטיביים.

  תודה שפניתם
  אלינו
  נחזור אליכם
  בהקדם
  ייעוץ בוואטסאפ