דברים שכדאי לעשות לקראת בר המצווה

Rate this post

הנה הגיע הרגע המרגש שבו ילדכם הופך לבחור צעיר שעליו להכיר את התורה, להבין מה משמעותו של כיבוד אב ואם, וכיצד הוא יכול להתנהג כאדם בוגר. חגיגות בר או בת מצווה חשובות מאד עבור המסורת היהודית, והן מספקות לילדים ולהורים אושר וסיבה נוספת לחגיגה. אבל רגע לפני שאתם מתכננים את האירוע החגיגי, רצוי לעשות כמה פעולות חשובות לקראת בר המצווה: 

תיקון ספרי תורה

בעת למידה של הילד עבור בר המצווה, יידרש ספר תורה תקין. אם יש לכם ספר כזה אשר עובר בין בני המשפחה, אך הוא מעט בלוי ודרוש תיקון – רצוי לעשות זאת כבר לפני שהילד יוצא לשיעורי תורה אצל הרב. העברת ספרים בתוך המשפחה הוא מנהג מבורך, אך חשוב שהספר ישמר לדורי דורות ויהיה קריא. לכן יש למצוא מומחים בהכנות לבר המצווה ובכך לתקן את ספר התורה או לכתוב כזה שיוקדש למשפחה שלכם. זאת באמצעות מומחים בכתיבת סת"ם. 

החלפה או רכישת מזוזה

חשוב לפני הטקס והיום החגיגי לבדוק את המזוזה שלכם או להתקין מזוזה חדשה על משקוף הדלת. כיום, ישנו מגוון רחב של מזוזות מעוצבות בעיצובים טבעיים, מלכותיים, קלילים ויוקרתיים. בדקו את קלף המזוזה ובמידה ויש משפט או אלמנט פגום – פנו אל הרב המקומי כדי שיקבע מזוזה חדשה. 

רכישת תפילין

הנחת התפילין בבית הכנסת הוא מנהג ידוע שמבצע כול ילד שהגיע לגיל מצוות. כדי שילכם יתרגש וגם יוכל להנות מסט תפילין שילווה אותו גם בבגרותו – אפשר לצייד את הילד בתפילין לבר מצווה. התפילין החדשים בעלי ניחוח רענן ילווה את הילד בעת הטקס עצמו וגם לאורך החיים. 

סט תפילין מכיל ערכה אישית הכוללת תשמישי הקדושה להם זקוק הילד בהגיעו לגיל מצוות. עוד תמצאו בתוך הסט: תפילין מעור בהמה (דקה או גסה). נרתיק לתפילין. סידור תפילה וטלית. עוד ניתן ברכישה באתרי אינטרנט המציעים סט תפילין למכירה – לבחור זוג כיפות עבור החתן ואביו. 

כיום אפשר למצוא מגוון סוגי תפילין לבר מצווה כמו: סט בו התפילין עשויות מעור בהמה דקה, סט בו תפילין עשוי מעור בהמה גסה, וכדומה. 

הליכה לשיעורי תורה

במסורת היהודית כול ילד שהגיע לגיל המצוות הולך אל מספר שיעורי תורה אצל הרב המקומי. בשיעורי התורה לומד הילד מהו ספר התורה ומבין את חשיבותו, הוא קורא ולומד לקרוא בעגה הנכונה את התפילות שיקרא ביום בר המצווה, ובעת העלייה לתורה, הוא משנן תפילה ודברי הוריה להוריו שהביאו עד הלום. 

לסיכום, גם הילד שלכם יכול להגיע לגיל המצוות עם מיטב ההלכות והמנהגים שבמסורת היהודית, בעוד שסיוע של מומחים בביצוע כלל ההלכות – יעזור לכם לנהל עם ילדכם, חיי משפחה נעימים יותר.
    תודה שפניתם
    אלינו
    נחזור אליכם
    בהקדם
    ייעוץ בוואטסאפ